Легенда про «золотий потяг нацистів»

Категорія: Легенди Львівського метро

Легенда про «золотий потяг нацистів»

Вже близько 70 років у Львові існує легенда, що десь на території Львівського метро в часи Другої світової війни нацисти сховали під землею бронепоїзд із награбованим золотом.

В 1945 німці під час наступу Червоної армії вивозили цим потягом скарби з окупованих земель. У вагонах начебто було до трьохсот тон благородного металу. Потяг зник із залізниці, неподалік міста Львова. Заїхав у тунель метрополітену і з тих пір його ніхто не бачив. Відтоді жодному з шукачів скарбів не вдавалося віднайти дорогоцінні вагони.

Легенда про «золотий потяг нацистів»

Легенда цього броньованого поїзда за 70 років обросла деталями. Кажуть, у вагонах у перерахунку на сучасні реалії 1/35 частина золотого запасу всього Євросоюзу. Кількість коштовного металу зі зниклого потяга втричі перевищує весь золотий запас Польщі, Швеції, Румунії. 300 тон золота, які перевозив загадковий поїзд Третього рейху - майже еквівалентно всім запасам дорогоцінного металу, які нині є, наприклад, у Великій Британії.

Звісно, до найзаможніших за резервними запасами золота країн - Сполучених штатів Америки, Німеччини, Італії, Франції, Китаю й Міжнародного валютного фонду - потяг не дотягнеться. Втім, усе ж скарби вартістю мільярди доларів - нині просто мрія для золотошукачів. Лише приблизна вартість коштовностей - 11 мільярдів доларів.

Нагадаємо, крім «золотого потягу нацистів» у Львівському метрополітені існує легенда про поїзд-привид, що час від часу зявляється на одному з маршрутів.