Львів сьогодні — місто, що стрімко розвивається, і в житті якого особливу роль відіграє громадський транспорт. Найбільше — швидкісна позавулична магістраль, ефективність роботи якої суттєво впливає на ритм та комфортність проживання у місті.
Львів неможливо уявити без метро — базового виду громадського транспорту міста. На його долю припадає понад 50% загального обсягу міських пасажирських перевезень. Більш як півстоліття метро залишається єдиним транспортом, що може забезпечити безперебійне з'єднання віддалених частин міста з його центром, державними установами, підприємствами, вокзалами.
Львівський метрополітен справедливо вважається символом та окрасою нашого міста, адже його станції є об'єктами архітектурного та культурного надбання, а чотири з них є пам'ятниками архітектури. На даний час метрополітен складається з трьох діючих ліній загальною довжиною понад 70 кілометрів та 27 діючих станцій, платформи яких розраховані на п’ятивагонні потяги. У центрі міста лінії мають три пересадочних вузли.
Для поліпшення обслуговування пасажирів, у метрополітені
впроваджено мобільний зв’язок та wi-fi, встановлено інформаційні монітори, які полегшують користування цим транспортом глухими пасажирами, камери відео-спостереження, на нових станціях змонтовані ліфти-підйомники для тих, хто не може самостійно пересуватися сходами, а для пасажирів з вадами зору на краю платформи нанесено спеціальне обмежувальне покриття з рифленого пластику, що допоможе їм орієнтуватися при посадці у вагон.
В основу роботи Львівського метрополітену покладена одна з найкращих світових технологій, яка орієнтована на більші обсяги перевезень, ніж на заході. Усі лінії метрополітену обладнані пристроями автоматичного виявлення неполадок, що можуть призвести до аварійних ситуацій.