Концепт «світового метро» Hyperloop — пневмопотягу на магнітній подушці — беззаперечно змінить світ перевезення людей та вантажів. Поточний план розвитку передбачає будівництво трьох напрямків протягом п'яти років і ще шість додаткових маршрутів до 2030 року. Метою Hyperloop є з'єднання міст в окремих регіонах, а потім їх об'єднання в єдину мережу.
«Це більше, ніж просто поїзд або капсула в трубі. Ми говоримо про рівні сполучення, коли [Hyperloop] стане високошвидкісною магістраллю майбутньої транспортної мережі», — сказав Джош Гигель, президент інженерії компанії Hyperloop One.
На даний час, план нагадує карту світового метро, створену Марком Овенденом в 2003 році. Тоді дизайнер об'єднав в одну мережу деякі міста, в яких підземка вже була чи планувалася до відкриття до 2008 року. Тепер дані вже не зовсім актуальні, але вони дають можливість зрозуміти масштаби глобальної транспортної мережі.
На мапі є шість українських міст: Київ, Дніпро, Харків, Донецьк, Одеса та Кривий Ріг. Через столицю України проходять відразу три гілки. Одна з них з'єднує Канаду, Європу, Східну Росію і Китай. Друга, кільцева, охоплює Європу, Азію, Близький Схід і Північну Африку. Ще одна прямує з Іспанії до Китаю. Через Дніпро йдуть дві гілки: від Фінляндії до Індії та з Росії, через Кривий Ріг, також в Індію. Харків, Донецьк і Одесу пронизує одна лінія, що починається в Санкт-Петербурзі і закінчується на західному узбережжі США.
Однак нещодавно в план розвитку «світового метро» було включено і Львів. Через місто Лева проходитимуть тих самих три гілки, які йдуть через Київ та Прагу (Львів знаходиться якраз між цими містами). Реалізувати проект Львів-Hyperloop планується до 2030 року.
Планується, що Hyperloop буде розвивати швидкість до 1200 км/год. Тому, якщо подібний проект реалізують, то доїхати зі Львова в Київ чи Прагу можна буде за 25 хвилин.